Home > DUK > Žemėlapiai > Kaip įdiegti Lietuva TOPO Offroad žemėlapį Windows 10/11 platformoje

Kaip įdiegti Lietuva TOPO Offroad žemėlapį Windows 10/11 platformoje

Kadangi šiuolaikinės naršyklės jau nepalaiko Garmin Communicator įskiepio yra keli būdai kaip įdiegti ar atnaujinti žemėlapius šiuolaikiniame kompiuteryje. Visų pirma nesvarbu kokį būdą naudosite, įdiegti Garmin Communicator įskiepį į kompiuterį vis tik būtina, jį atsisiųsti ir įdiegti galite šiame puslapyje. Kadangi įskiepis jau nepalaikomas galite ignoruoti klaidą kurią gaunate po to kai įskiepis instaliuotas ir jus bandoma nukreipti į neegzistuojantį testinį Garmin tinklapį, tiesiog uždarykite tą langą. Įskiepį įdiegti reikės tik kartą, sekančius kartus atnaujinant žemėlapius ar įsigyjant naujus įdiegimo kartoti jau nebereikės.

1 būdas. Su Microsoft Internet Explorer.

Nors naršyklės jau pasikeitė Windows 10/11 platformoje, joje vis dar yra senoji Internet Explorer naršyklė. Ją galite atidaryti paspaudus klavišų kombinaciją Windows logo klavišas + R ir gautame lange surinkite "iexplore", užbaigite nuspausdami "Enter".. Toliau tiesiog prijunkite savo Garmin prietaisą prie kompiuterio ir atidarykite naršyklėje reikiamą atnaujinimo ar aktyvavimo puslapį - http://my.garmin-maps.lt (aktyvavimui) arba http://update.garmin-maps.lt (įrašymui ar atnaujinimui). Jei tai darote pirmą kartą naršyklėje galite pamatyti leidimo naudotis įskiepiu patvirtinimo langą:

Paspauskite "Yes" kai pamatysite šį langą. Toliau tiesiog sekite instrukcijas puslapyje. 
Jei paleidus IE Explorer automatiškai persijungiama į Edge naršyklę, sprendimas būtų toks:

1. Atidarykite Edge naršyklę, paspauskite "..." dešinėj viršuje.
2. Pasirinkte "Settings" meniu
3. Pasirinkite "Default browser"
4. Prie Internet Explorer compatibility sekcijos pasirinkite "Never" iššokančiame meniu.
5. Perkraukite naršyklę.

Windows 11 aplinkoje:

1. Atidarykite Edge naršyklę, paspauskite "..." dešinėj viršuje.
2. Pasirinkte "Settings" meniu
3. Pasirinkite "Default browser"
4. Prie Allow sites to be reloaded in Internet Explorer mode (IE mode) sekcijos pasirinkite "Allow" iššokančiame meniu.
5. Internet Explorer mode pages sekcijoje spauskite Add ir pridėkite dvi nuorodas - http://my.garmin-maps.lt/ ir http://update.garmin-maps.lt/
6. Perkraukite naršyklę. 

Pridėtos nuorodos veiks 30 dienų, jei vėliau reikės atnaujinti žemėlapius juos teks pridėti iš naujo. Atnaujinimui užtenka tik antros kurią matote paveiksliuke.

2 būdas. Su Chrome naršykle

Nors Chrome naršyklė nepalaiko Garmin įskiepio, yra paprastas būdas joje leisti senąjį Microsoft Internet Explorer tiesiog lange ir tokiu būdu jums nereikės kaitalioti naršyklių jei tiesiog esate pripratęs naudotis Chrome. Jums tereikia įdiegti į savo Chrome IE Tab plėtinį, jį rasite čia. Kai įdiegsite plėtinį, atsidarykite reikiamą tinklapį ir paspauskite plėtinio ikoną viršutiniame kairiame naršyklės lange, Chrome atidarys aktyvų tinklapį su Internet Explorer ir jame veiks jau anksčiau aprašytas Garmin Communicator įskiepis: Vėlgi jei tai darote pirmą kartą gali būti kad reikės patvirtinimo juo naudojantis, taip kaip aprašyta pirmąjame būde aukščiau. Beje, plėtinį galima įdiegti ir Microsoft Edge naršyklėje.

Toliau tiesiog prijunkite savo Garmin prietaisą prie kompiuterio ir sekite instrukcijas ekrane. Patarimas: plėtinio nustatymuose galite pridėti http://my.garmin-maps.lt/* ir http://update.garmin-maps.lt/* prie Auto Urls ir tuomet plėtinys suveiks automatiškai atidarant šias nuorodas:

 

3 būdas. Su Pale Moon naršykle.

Žemėlapius į savo prietaisą taip pat galite įdiegti su nemokama atviro kodo naršykle Pale Moon. tai naršyklė dirbanti Firefox naršyklės pagrindu ir dar palaikanti senus įskiepius. Ją galite atsisiųsti čia. Jei nenorite šios naršyklės diegti savo kompiuteryje, galite atsisiųsti portable versiją, ji veiks taip pat. Jei Garmin Communicator įskiepis jau buvo įdiegtas, naršyklė veiks iškarto po įskiepio patvirtinimo aprašyto aukščiau.